Grand Prix staršího žactva na Julisce

Juliska-singlDnes 8. března, tedy na MDŽ se v Dejvicích v herně na Julisce koná turnaj staršího žactva. Oproti nižším kategoriím, zde máme poměrně slušné zastoupení. Bojují tu David Průša, Matěj Fausek, Petr Dvořák, Dan Hoke a Martin Chrástek. První čtyři prošli skupinami prvního stupně do stupně druhého. Martin bojujev soutěži útěchy.
Než začnou semifinálová utkání, zmíním krátce soutěž čtyřher. David s Matějem nenašli soupeře a suveréně čtyřhry vyhráli.
V prvním semifinále si bez problémů poradil David s Jáchymem Šeblem ze Slavoje Praha 3:0. Matěj právě hraje s Michalem Bucharem z Kotlářky. S tímto soupeřem v posledním roce hrál jen na 5 setů. Právě vede 2:0 a zahajuje servisem set třetí.
Vypadalo to na hladký průběh. Matěj vedl 10:4, ale psychika je nevyzpytatelná. Porážka 10:12 mrzí, ale ještě není konec.
Tak to máme 2:2 a tedy opět stejný průběh.
Na otočce 5:1 pro Matěje. Nakonec tedy Matěj vyhrál v pátém setu 11:3 a prodloužil sérii pětisetových vítězství nad stejným soupeřem.